İlimiz Fatsa İlçesi, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde 2015-2016 yılında uygulanan, “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” isimli AB Projesi EBA Videolar Sayfasında yayınlandı.

http://www.eba.gov.tr/video/izle/775870422e33dfd3a418cb4199af08039b13881ed6001

 


 

FATSA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NİN BÜYÜK BAŞARISI

İlimiz Fatsa İlçesi, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 2015-2016 yılında uygulanan, “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” isimli AB Projesi 05.12.2016 tarihinde, Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilen “ Değişen Hayatlar, Gelişen Türkiye” isimli proje fuarında tanıtıldı. Projenin Fuara katılımı hakkında bilgiler veren Fatsa Şehit Birol Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Cemal ŞAHİN, şu bilgiler verdi;

Türkiye’de uygulanan tüm eğitim projeleri arasından başarılı görülen 55 proje bu fuara davet edildi. Bu kapsamda 268,735 Avroluk bütçesiyle İlimizde uygulanan en yüksek bütçeli AB Projesi olma özelliğine sahip olan “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” projesi içerdiği faaliyetlerden ötürü başarılı görülmüş ve bu fuara davet edilmiştir. Fuara davet edilen ve Ordu’dan katılan tek proje olan “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” projesini, Ankara’da Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatma ALTUNTAŞ temsil etmiştir. Fuara Ankara’da bulunan çok sayıda bürokrat katılmıştır.

Projemizin başarılı projeler arasında görülmesinin sebebi Özellikle Kız Çocuklarına yönelik yapılmış olmasıdır. Ayrıca bu proje kapsamında biz Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine yaklaşık 70.000 TL’lik Z Kütüphane, 32.000 TL’lik bahçe düzenlemesi, 3.000 TL’lik Okul Tefrişatı faaliyetleri gerçekleştirdik. Yine 1200 civarında öğrenci ve öğretmeni 4 farklı geziye götürdük. 147 öğrenciye yönelik YGS-LYS Hazırlık Kursu verdik. 254 aile ziyareti gerçekleştirdik. Yine yaklaşık 25.000 TL değerinde demirbaş malzemesi proje sonunda okulumuza kaldı. Tüm bu faaliyetler projemizin başarılı görülmesine sebep faaliyetlerdir.

“ Değişen Hayatlar, Gelişen Türkiye” Proje Fuarına katılan Okul Müdürü Fatma ALTUNTAŞ ise fuarla ilgili şu açıklamaları yaptı.

“ Değişen Hayatlar, Gelişen Türkiye” Proje Fuarına Türkiye’nin değişik illerinden yaklaşık proje katıldı. Fuara yoğun bir ilgi vardı. Biz de bu fuarda ilimizi, ilçemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Fuarı gezen Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve Sosyal İçerme Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler, Komşuluk Politikası, Genişleme ve IPA Birimi Başkanı Sn. Thomas BENDER, standımızı gezerek projemiz hakkında bilgiler aldı. Sn. BENDER tanıtımın ardından memnuniyetlerini ifade ederek, bizlere başarılar diledi. Ben de bu vesile ile bize bu fırsatı sunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Sn Burak Çağatay DOĞAN Bey’e, onun çalışma arkadaşlarına, proje ekibimize, projede görev alan tüm arkadaşlara ve özellikle bu projenin yürütülmesinde büyük emek sarf eden Cemal ŞAHİN Hocamıza sonsuz şükranlarımı iletmek istiyorum.

 


PROJE KOORDİNATÖRÜMÜZ CEMAL ŞAHİN, NİHAİ RAPOR HAZIRLAMA EĞİTİMİNE KATILDI

01.11.2015 - 31.10.2016 tarihleri arasında tüm Türkiye'de yürütülen  “ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARININ OKULA DEVAM ORANLARININ ARTTIRILMASI” Hibe Programı kapsamında okulumuz tarafından uygulanan "Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum" projesinin nihai raporunun doğru yazılabilmesi amacıyla, tüm proje uygulayıcıları Ankara'ya çağrılarak iki günlük bir eğitime tabi tutuldular. Bu kapsamda proje koordinatörümüz Cemal ŞAHİN de okulumuz adına bu eğitime katılarak, Nihai Rapor Hazırlama Eğitimini almıştır. 

 


Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi Kapanış Etkinliği yapıldı.

 

                  Okulumuz Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ,  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilerek, "Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı" kapsamında uygulanan ‘Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum’ projesinin kapanış töreni yapıldı.

                 Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında, ‘Okula Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum’ projesinin kapanış törenine, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet Yapıcı, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Sayın Abdullah Uçar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ekrem Cinoğlu, resmi daire amirleri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
                ‘Okula Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum’ projesinin kapanış töreni, saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken programın açılış konuşmasını Proje Koordinatörü Cemal Şahin yaptı.
               Şahin, konuşmasında, “Genelde Ordu’da, özelde ise Fatsa ilçesi ve Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde özellikle kız çocuklarının okula devam oranlarını arttırmayı hedefledik. Bunu gerçekleştirmek için, bir takım faaliyetler planladık. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen söz konusu hibe programı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülüyor ve izleniyor. Hibe programının Türkiye geneli toplam bütçesi 10 milyon euro olup, tutarın 1,5 milyon eurosunu Türkiye Cumhuriyeti, 8,5 milyon eurosunu ise Avrupa Birliği karşılıyor” diye konuştu.
Proje Koordinatörü Cemal Şahin’in ardından bir konuşma yapan okulumuz Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü  Fatma Altuntaş, proje hakkında önemli bilgiler verdi.
             Son olarak ise Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, projenin önemine dikkate çeken bir konuşma yaptı. ‘Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam oranlarının Arttırılması Hibe Programı’ kapsamında hazırlanan ‘Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum’ projesi, yapılan konuşmaların ardından verilen kokteyl ile sona erdi.


FATSA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ KONYA GEZİSİNDE…

Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından yürütülen, “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” Projesi kapsamında, projenin uygulama faaliyetlerinden biri olan “ 300 Öğrencinin Konya Selçuk Üniversitesi’ne Götürülmesi” faaliyetinin 1. Ve 2. Ayağı, 200 öğrenci ve 16 öğretmenle geçen hafta sonu ve bu hafta sonu gerçekleştirildi.

            Proje Koordinatörü Cemal ŞAHİN, gezi ile ilgili şu bilgileri verdi;

“Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” Projesi “ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARININ OKULA DEVAM ORANLARININ ARTTIRILMASI” Hibe Programı kapsamında okulumuzda uygulanmaktadır. Biz bu projeyle, okulumuzda özellikle kız çocuklarının okula devam oranlarını artırmayı, öğrencilerin okula devam etme motivasyonlarını artırmayı hedeflemekteyiz.

Proje kapsamında toplamda 300 öğrenci ve 24 öğretmen Konya – Nevşehir’e götürülecek olup, bu öğrenciler 100’erli guruplar halinde, 3 seferde götürülecektir. İlk kafilenin geçen hafta gittiği, İkinci kafilenin ise bu hafta gidip geldiği geziden okul yönetimi, öğretmen ve öğrenciler çok memnun kaldılar. Haftaya 3. Kafileyi, toplamda 300 öğrenci ve 24 öğretmeni Konya ve Nevşehir İllerine götürmüş olacağız. Gezimiz Cuma günü saat 20.00’da Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinden başlıyor. Cumartesi sabah Avanos’ta kahvaltıyla başlayıp, ardından Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Kaymaklı Yeraltı şehrinin gezilmesiyle devam ediyor. Öğrenciler bu gezi esnasında yörenin turistik değerlerini öğreniyorlar. Ayrıca Coğrafi oluşumlardan peri bacalarını yakından görme ve tanıma fırsatı yakalıyorlar. Yine yöreye has çömlek yapım atölyelerinde, çömlek yapımını bizzat görüyor ve uyguluyorlar.

Akşam saatlerinde Nevşehir gezildikten sonra Avanos’a otele geçiliyor. Pazar Sabahı Konya’ya hareket edip Konya Selçuk Üniversitesi ve tarihi yerleri gezildikten sonra, Akşam dönüş yolculuğu başlıyor ve Pazartesi Sabahı Okulumuza dönüyoruz.

Öğrenciler ise “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” Projesi kapsamında bize böyle bir imkanın sunulmasından çok memnun olduklarını, bu projeyi yazan ve hayata geçiren Cemal ŞAHİN hocamıza ve okul idaresine çok teşekkür ettiklerini söylediler. 


OKULUMA DEVAM EDİYORUM, GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUM PROJESİ KAPSAMINDA 135 ÖĞRENCİYE EĞİTİM SETİ DAĞITILDI

İlimiz Fatsa İlçesi, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yaklaşık 11 aydır uygulanmakta olan, “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum isimli AB Projesi kapsamında, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan ve proje kapsamında açılan YGS-LYS Kursuna katılan öğrencilere Eğitim Seti dağıtıldı.

Eğitim Seti dağıtımıyla ilgili olarak “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi” Proje Koordinatörü Fatsa İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Cemal ŞAHİN, şu açıklamaları yaptı.

“Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” isimli AB Projesi, 268.735.00 Avroluk bütçesiyle Ordu İlinde eğitim alanında yürütülen en büyük bütçeli projedir. Biz bu projeyi 1 Kasım 2015 tarihinden beri uygulamaktayız. Projemizin şuan 11. Ayı bitmek üzere. 31 Ekim 2016 tarihinde ise tamamen bitecek. Biz proje kapsamında, 08 Şubat 2016 tarihinden bu yana okulumuzda yaklaşık 150 öğrenciye Üniversiteye Hazırlık YGS-LYS Kursu vermekteyiz. Bu kapsamda, hem kursa devam eden öğrencilerin ilgi ve motivasyonlarını artırmak, hem de Avrupa Birliği’nin görünürlüğünü sağlamak amacıyla, öğrencilerimize yönelik bir Eğitim Seti hazırladık. Eğitim Setimiz altı parçadan oluşmaktadır. 135 öğrencinin her birine 1 adet Okul Çantası, 1 Adet Tişört, 1 Adet Şapka, 1 Adet Not Defteri, 1 Adet 32 GB USB Bellek ve 2 şer adet Tükenmez Kalem dağıttık. Tabi bu her bir ürünün üzerinde Türk ve AB Bayrağı var. Bu sayede hem öğrencilerimizin ihtiyacı olan materyalleri temin ettik, hem de AB’nin görünürlük kurallarını yerine getirdik.

Ayrıca projemizde yaptığımız 02 Nolu Büyük değişiklikle, okulumuza 1 adet Z Kütüphane kazandırmayı planlıyoruz. Değişikliğimiz onaydan geçti. İnşaallah 15 gün içinde yaklaşık 66.000 TL’lik bir Z Kütüphane hizmete girmiş olacak.

Ben öncelikle bizleri her daim destekleyen Fatsa Kaymakamımıza, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Projenin değerli yürütücülerine teşekkür ediyorum. Her şey çocuklarımızın daha iyi bir gelecekle buluşması için.

 1.jpg - 59.77 kb


 

SU3B0824.jpg - 127.31 kb
Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” Projesi Kapsamında Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU ziyaret edildi.
Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Proje Ekibi olarak, Fatsa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Ramazan AKYOL Bey'in eşliğinde, Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU'nu ziyaret ettik. Ziyaret kapsamında, Proje Koordinatörü Cemal ŞAHİN, projenin ilk altı ayında geldiği aşamayı ayrıntılı olarak Sayın Valimize sunmuştur. Okul Müdürümüz Sayın Fatma ALTUNTAŞ, Vali Bey'e projeye desteklerinden dolayı şükranlarını arz ettiler. Sayın Valimiz İrfan BALKANLIOĞLU, bu proje Ordu'nun en büyük bütçeli eğitim projesi olduğunu, projemize her türlü desteği vereceklerini söylediler. Biz de okul idaresi ve proje ekibi olarak, Sayın Valimize projeye gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. 

 

http://www.ordu.gov.tr/okuluma-devam-ediyorum-gelecege-umutla-bakiyorum-projesi-anlatildi

 

     
 https://youtu.be/NQ5TihOLeww

 


Okulumuzda Uygulanan AB Projesi kapsamında öğrencilere yönelik yapılacak olan Çanakkale Bursa gezilerinin ilki gerçekleştirildi.

Okulumuzda Uygulanan AB Projesi kapsamında öğrencilere yönelik yapılacak olan  Çanakkale Bursa gezilerinin ilki gerşekleştirildi.

Okulumuzda Uygulanan AB Projesi kapsamında öğrencilere yönelik yapılacak olan  Çanakkale Bursa gezilerinin ilki gerşekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


AB Projemiz Adım Adım Uygulanıyor: Sınıf Kitaplıklarının Oluşturulması

AB Projemiz Adım Adım Uygulanıyor: Sınıf Kitaplıklarının Oluşturulması

 

 

 

Okulumuzda uygulanmaya başlanan "Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum" adlı AB Projesi adım adım uygulanmaya devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerimizin istifadesine sunulmak üzere sınf kitaplıkları için 645 adet okuma kitabı alındı. 

 

Bu kitaplar her şubeye eşit sayıda dağıtılacak. Her şubeye yaklaşık 22 kitap düşmektedir. Sayın İlçe Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ekrem CİNOĞLU  ile, Şube Müdürümüz Sayın Ramazan TÖNGEL okulumuzu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimize bu kitapların dağıtımı yaptılar ve beraberinde öğrencilerimiz ile sohbet ettiler. 

Dağıtım esnasında Proje Koordinatörü Cemal ŞAHİN de projenin Sınıf kitaplıklarına okuma kitabı alımı faaliyeti hakkında Sayın Kaymakamımıza sunumda bulundu. Bizler de bu ilgilerinden dolayı Sayın İlçe Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Proje koordinatörü Cemal ŞAHİN´e öğrencilerimize yönelik bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ederiz. 


 

 

 

 

 

 

 

 

Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi kapsamında, proje ekibimizle Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI´yı ziyaret ettik.Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi kapsamında, proje ekibimizle Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI´yı ziyaret ettik.

TRH2.1.IAREFG-II/P03/606 nou "ÖZELLİKLE KIZ ÇOCUKLARININ OKULA DEVAM ORANLARININ ARTTIRILMASI HİBE PROGRAMI" kapsamında Okulumuz tarafından yürütülen 

 

"Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum…" adlı AB Projesi kapsamında, kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI´yı ziyaret ettik. Kaymakamımıza projenin uygulanması aşamasında gösterdikleri ilgi, alaka ve desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi ilettik. Ayrıca projenin hangi aşamaya geldiği ve bundan sonraki yapacağımız faaliyetler hakkında da kısaca bilgilendirmede bulunduk.